Учнівське самоврядування

Эмблема

Офіційною назвою органу учнівського самоврядування НВК №13 є дитяча організація "Шкільна республіка", в яку входять учні 5-11 класів і дитяча організація "Сонячна країна" для учнів 1-4 класів.

Структура

У своїй діяльності ці дитячі організації керується нормативно-правовими актами: Конституцією України, Загальної декларації прав людини, Конвенції ООН про права дитини, Законами України "Про освіту", "Про громадські організації", "Про дитячих і молодіжних громадських організаціях", даним статутом .

Шкільна республіка пропагує дружні відносини і співробітництво з різними громадськими об’єднаннями на принципах взаємоповаги і незалежності, співпрацює з педагогами і батьками.

Метою дитячої організації "Шкільна республіка" є розвиток соціальної та організаторської активності учнівської молоді шляхом залучення до демократичного управління.

Задача: всебічно розвиватися, самовдосконалюватися, самореалізовуватися на благо собі, своїм ровесникам, своїй сім’ї, народу України. Забезпечувати і захищати права учнів на основі статуту навчального закладу, поширювати серед дітей інформацію про шляхи захисту своїх прав і свобод.

Створювати умови для самореалізації дітей та учнівської молоді, залучати їх до участі у прийнятті рішень на рівні класу і школи; формувати почуття відповідальності, свідоме ставлення до участі кожного у вирішення важливих справ шкільного життя, оволодіння наукою управління.

Сприяти всебічній реалізації дітьми своїх інтересів, здібностей, прав та свобод на основі загальнолюдських цінностей.

Формувати навички самоврядування, соціальної активності і соціальної відповідальності у процесі практичної громадської діяльності.

Згуртувати учнів для хороших, корисних, цікавих справ, розвитку їх творчих здібностей.

Самоврядування в НВК має два рівні: самоврядування класів і загальношкільні самоврядування. Загальношкільні самоврядування в НВК представлено парламентом.

Прапор НВК

Флаг

Прапор НВК – прямокутне полотнище в традиціях українського козацтва малинового кольору на якому в формі напівкола сяють сім восмипроминевих золотих зірок, промені котрих сягають увись і символізують сім напрямків роботи навчального закладу.

Малиновий колір невипадковий. Це данина історичній традиції. Учні НВК обрали цей колір для свого прапора, щоб продемонструвати своє прагнення жити в мирі і злагоді, надію на процвітання свого учбового закладу і вірність йому.

Зірки на прапорі — це не лише небесні тіла, котрі видно вночі на небі як яскраві цятки, що є провідними зорями для мандрівників. Це і провідні зорі, що ведуть учнів у світ знань.

Зірка — символ вищого і виняткового. З індоєвропейських глибин дійшло до нас уявлення про душу, яка є іскрою небесного вогню або зіркою, котру Бог запалює при народженні немовляти і гасить її разом зі смертю людини.Тож зірки на прапорі символізують і наших учнів, а промені, спрямовані ввись, — їхнє прагнення до безмежних обріїв знань, до безкрайніх просторів думки, до найвищих вершин досконалості в навчанні, спорті, мистецтві.

Девіз самоврядування

Ми – ерудоване молоде покоління,
Маємо хист, талант та уміння.
В республіці справа для кожного є –
Хай зірка удачі над нами зійде!

photo

Біла Катерина (учениця 9А класу) президент шкільного парламенту з 2012 року, відмінніця навчання , неодноразовий переможниця конкурсу "Учень року" в номінаціях "Талант + Успіх", "Лідер року"

За напрямком роботи самоврядування працюють структурні комітеті шкільного парламенту, реалізуючи на практіці поставлені перед ними Завдання.

Євроклуб

Евроклуб

Завдання євро клубу: вивчення історії та культури країн Євросоюзу, налагодження партнерських стосунків з учнями країн Євросоюзу, вдосконалення навичок спілкування англійською мовою.

photo

Керівник комітету: Спорихіна Євгенія (11 клас) - дружелюбна, товариська, завжди готова прийти на допомогу тим, хто її потребує.

Навчально -дисциплінарний комітет

Завдання комітету: підвищення якості навчальних досягнень учнів школи, організація роботи з зацікавлення учнів школи до вивчення усіх навчальних предметів, розширення кругозору, формування власного світогляду, виховання в учнів почуття відповідальності за своє навчання, старанності, потреби в знаннях, спонукання учнів до роботи у МАН, предметних олімпіадах.Керівник комітету: Заєць Олександра - 10 клас

Комітет інформації

Завдання комітету: формування розвитку творчих здібностей, уміння висвітлювати події у класі, школі, місті, країні, виховання активності, робота шкільних ЗМІ. Керівник комітету: Воловіченко Ганна (8А клас).

Комітет праці та порядку

Завдання комітету: об’єднання загальних зусиль для добрих та корисних справ, виховання поваги до старших і любові до сім’ї, досліджувати та вивчати історію рідного краю, школи.

Організація діяльності учнів щодо охорони природи, збереженя майна, прибирання класів та школи, проведення трудових десантів. Керівник комітету: Чміль Сергій (8Б клас)

Комітет цікавих справ

Завдання комітет: розвивати творчі здібності, формувати активну життєву позицію грамадянина України, виховувати національну свідому повагу до символів України. Організація позакласних заходів, інтелектуальних ігор, екскурсій. Керівник комітету: Рудік Дарія (9Б клас)

Пошуковий комітет

Завдання комітету: організація пошукової роботи в рамках музею школи, дослідження маловідомих героїчних та трагічних сторінок свого краю, організація участі в акціях "Пам’ять", "Допомога ветеранам", "Вітальна листівка ветерану", допомога ветеранам педагогічної праці.Керівник комітету: Антонюк Анастасія.

Комітет фізкультури і спорту

Завдання комітету: формувати ідеали здорового способу життя, цінувати здоров’я людини, самоудосконалюватися, пропагувати престиж спорту, виховувати в учнів почуття відповідальності за власне здоров’я . Керівник комітету: Орел Аніта (7Б клас)

Шефський комітет

Завдання комітету: організація шефської роботи з учнями 1-4 класів, зв’язок з ветеранами, інвалідами, самотніми людьми, допомога незахищеним верствам населення, волонтерство. Керівник комітету: Хоценська Валерія (5А клас)

Старостат

Завдання комітету: організація роботи предметних гуртків, проведення позаурочних заходів, предметних тижнів, інтелектуальних конкурсів, акцій "Ні – спізненням", "Шкільна форма", "Літера "н" в журналі", організація волонтерської роботи та участь в акції "Допоможи дитині". Керівник комітету: Слінько Анастасія (9А клас)

Статут дитячої організації "Сонячна країна"

Солнечная страна

Дитяча організація "Сонячна країна" утворена на основі добровільності, узгодженості, рівноправності і є ланкою учнівського самоврядування в НВК 13. Організація тісно співпрацює зі шкільним парламентом (органом шкільного самоврядування), а також з учителями і батьківським комітетом.

Структура дитячої організації "Сонячна країна"

Структура

В "Сонячної країни" належать учні 1-4 класів. Кожен клас - містечко, яке має свого мера, назва містечка та девіз. На чолі дитячої організації стоїть президент "Сонячної країни".

photo

Президент дитячої організації "Сонячна країна" 2013 року Хоценська Валерія учениця 5А класу,талановита, творча особистість.

Президентом "Сонячної країни" може бути кожен член парламенту, за якого проголосує 50% учнів 1-4 класів. У своїй діяльності дитяча організація "Сонячна країна" керується принципами:

 • добровільності ;
 • доброти і дружби ;
 • єдності слова і справи ;
 • творчої активності та ініціативи;
 • честі і совісті .

Характеристика діяльності організації

Дитяча організація "Сонячна країна" визначає своєю метою:

 • об’єднання зусиль для добрих і корисних справ;
 • розвиток здібностей у дітей;
 • створення умов для виховання особистостей;
 • забезпечення фундаменту загальнолюдських цінностей та культури;
 • виховання у дітей віри в себе, в свої сили.

Напрямки діяльності

 1. Моя рідна Україна
 2. Рідне місто моє
 3. Сім’я , родина - від батька до сина
 4. У колі друзів
 5. Рости сильним , міцним , здоровим
 6. Подорож у світ прекрасного
 7. Подорож в країну Помагайка
 8. Площа пам’яті

1А класовод Чуприна Г.Т.

Сонечко! Сонечко!
Ми промінчики твої
Будемо справжніми людьми
На Рідній матінки землі .

Солнышко

1Б, класовод Билина О.А.

Ми - веселі, активні діти,
Бо цвітінням Барвінка зігріті.
Навчатися - уміємо,
Працювати - зуміємо.
Відпочити НЕ забудемо.
За Сонячній Країні мандрувати будемо.

Барвінчата

2А, класовод Василенко Н.І.

Хто Із посмішкою дружити,
Тієї до Всього НЕ байдужий
Мі Ніколи НЕ сумуємо:
Вчимося, мріємо, мандруємо .

Улыбка

2Б, класовод Воробйова Л.М.

Сяє на травичці прозора Краплинка,
У ній зіронька спить - золота насінинка,
Прозора Краплинка
Все видно у ній: і сонце, й небо в краплинці.

3А, класовод Біла І.І.

Без калини нема України,
А України без калини.

Калина

3Б, класовод Побива Г.Ю.

Ми морячки завзяті
Країно, зустрічай!
На чарівному Кораблі
Пливемо в країну знань!

Морячки

4А, класовод Литвин А.І.

Мі - дзвіночки, дзвіночки
Із сонця и води.
Мі Чуйний и добрими
Будемо рости.

Колокольчики

4Б, класовод Капінус І.А.

Здобуваймо більше знань
Хлопчики й дівчата!
Недарма ж нас звуть усіх
Юні лелечата .

Лелечата

Дитяча організація "Сонячна країна" має свій Гімн, слова якого були написані колишнім президентом "Сонячної країни" Зайвою Аліною.

Гарно, гарно тут у нас
У НВК № 13 просто супер клас.
Добре , добро нам усім
Дружба й працелюбність так вірує в нім.
Пріспів :

У нашім дружнім НВК, у нашім гарнім НВК
У нашім супер НВК завжди,завжди
Мі Дуже раді вам усім : Батько і діточкам малим
Знання отримаєте тут Такі міцні

Також є у НВК «Сонячна країна»
Дружна й чарівна
А які в нас вчителі
Ви таких НЕ знайдете на усій землі
Пріспів :

Діти ВСІ у нас зірки
Хто танцює в Іскрі , хто багатирі
Хто модельний одяг шиє
Хто відмінно вчиться , бо Такі тут є
Пріспів :

Члени організації

Членами дитячої організації "Сонячна країна" можуть бути діти незалежно від національності, соціального походження, релігійних поглядів, від 6 до 10 років (1-4 класи). Зарахування до дитячої організації приймається за колективним рішенням на урочистій посвяті в "Сонячну країну". За вчинки, несумісні зі статутом організації, за рішенням колективу член організації може бути виключений з її лав.

Член дитячої організації "Сонячна країна":

 • громадянин, патріот, гуманіст ;
 • друг усіх людей;
 • чесний, скромний ввічливий ;
 • друг і захисник тварин;
 • завжди бадьорий, веселий, енергійний;
 • ощадливий і поважає чужу працю;
 • чистий у своїх думках, словах і на ділі;
 • працьовитий і наполегливий у задуманих корисних справах;
 • удосконалює свій розум і характер;
 • займається спортом.

Основні Закони "Сонячної країни"

 1. намагаюся вчитися, охоче трудитися.
 2. Захищати інтереси, права і свободи своїх однолітків.
 3. Виконувати цивільні обов’язки в рамках "Сонячної країни", НВК - держави.
 4. поважати вчителів , батьків і старших.
 5. Поважати традиції і вивчати історію рідного краю.
 6. Допомагати всім , хто потребує допомоги.
 7. Розвивати власні здібності і таланти.
 8. Любить тварин і захищати природу.
 9. Берегти своє здоров’я, займатися спортом.