Наш "Євроклуб"

Ланкою в системі громадсько–патріотичного виховання є діяльність Євроклубу "Меридіан". За 4 роки існування євроклубу склалася певна система роботи учнів закладу.

Структура

Основна мета роботи: сприяння об'єднанню молоді в захисті її прав, розвитку її громадянської свідомості та громадської активності, активізації творчого потенціалу, організаторських здібностей, встановлення партнерських відносин з громадськими організаціями міста молодіжними організаціями України та країн членів Європейського союзу, інформування молоді про Європейський Союз, його структуру та процеси в ньому.

Визначені основні задачі діяльності:

 • підготовка молодого покоління до повноцінного існування в європейському просторі;
 • створення позитивного іміджу нашої держави на європейській арені шляхом розширення інформації про своє місто, область, Україну;
 • поширення інформації про діяльність Євросоюзу, залучення учнів до вивчення культури, традицій та звичаїв країн-членів Євросоюзу союзу і популяризація цієї інформації серед учнів, їх батьків та вчителів;
 • сприяння вихованню молоді на принципах соціальної справедливості, народовладдя, патріотизму та інтернаціоналізму;
 • сприяння формуванню у молоді навичок активної соціальної суспільно-корисної діяльності, створенню для цього необхідних умов, залучення її до суспільних справ;
 • організація дозвілля;
 • сприяння самореалізації молоді.

Євроклуб "Меридіан" працює за напрямками:

 • Громадсько – патріотичне виховання, направлене на формування громадської позиції патріота України. Формування у учнів цілісної картини світу, розширення світогляду.
 • Полікультурне виховання підростаючого покоління, направлене на вивчення культури історії та сьогодення європейських держав, знайомство з звичаями та традиціями України та європейських держав. Сприяння розвитку спілкуванню українською, російською та англійською мовами з своїми однолітками.
 • Громадсько – правове виховання займається вивченням правової бази ЄС, як основи демократичного устрою.

В євроклубі "Меридіан" працює секція початкової школи "Юні європейці". Євроклубівці займаються підготовкою молодших школярів до роботи в євроклубі: проводять конкурси, залучають до участі в загальношкільних проектах, конкурсах , інтелектуальних іграх. Інвормаційно – наукова секція працює над оволодінням навичок комп'ютерних компетенцій, розвиває навички спілкування через мережу Інтернет, займається рекламою своєї школи, міста, країни через інформаційні засоби та участь у міських євроклубівських заходах.

Секція "Лінгвіст" сприяє вивченню і розвитку спілкування українською, російською та англійською мовами.

Історико–правова секція "Феміда" займається вивченням правової бази країн ЕС, як основи демократичного устрою, залучає учнів до вивчення культури, традицій, звичаїв та історичного минулого європейських країн і популяризації цієї інформації серед учнів, однолітків та їх батьків.

Історико–географічна секція займається ознайомленням з природними та економічними особливостями країн ЕС, установленням дружних контактів з іншими євроклубами, контролем за екологічною ситуацією в нашому районі.

Спортивно–туристична секція "Олімп" розвиває здоров'я-зберігаючу компетентність, приймає активну участь в спортивних змаганнях, займається організацією подорожей.

Діяльність усіх учасників клубу сприяє формуванню громадської позиції учнів, їх соціального та громадського потенціалу. Навчає колективної співпраці та ефективному спілкуванню, формує толерантність, почуття національної повноцінності та усвідомлення своєї причетності до розбудови незалежної соборної України.

Учасники клубу ознайомились з історією, культурою, сучасною політикою Європейського Союзу. Брали участь у Всеукраїнському конкурсі "Чи знаєш ти Європу? Допоможи Європі дізнатись про себе". За участь у конкурсі команда євроклубівців "Патріот" отримала сертифікат за підписом голови представництва Європейського Союзу в Україні. Євроклубівці брали активну участь у міських з'їздах Євроклубів, в зустрічах та конференціях за участю представників Європейського Союзу. (Фото 18). Свою діяльність члени євроклубу широко рекламують у закладі та залучають учнів до громадських процесів, які відбуваються в місті. За ініціативою євроклубівців закладу був реалізований шкільний проект "Школа – наш дім", метою якого було виховання у дітей позиції – бути громадянином своєї школи (Шкільної республіки, "Сонячної країни").

Євроклубівці разом з учнівським самоврядуванням залучили до участі в проекті учнів усієї школи батьківську громадськість та поставили перед ними задачі:

 • Озеленення I-III приміщення закладу.
 • Створення зелених куточків в класних кімнатах.
 • Розбивка клумб на шкільному подвір'ї.
 • Створення дитячого майданчику біля школи.

Учні проявили справжню активність, захистили свій проект в конкурсі – захисті презентацій "Відчуй себе волонтером. Зміни світ на краще", проведеного в рамках "Року волонтерства - 2011" та посіли III місце в місті.

Реалізуючи полікультурний напрямок діяльності учні декілька років поспіль беруть участь у Всеукраїнських конкурсах "Грінвіч", "Патріот", "Лукоморьє".

Члени євроклубу вивчають країни Європи, створюють презентації. Лекторська група проводить заочні подорожі для учнів закладу по країнам Європи: Іспанії, Англії, Франції, Україні, Польщі та інші.

Найяскравішою подією в закладі є святкування Дня Європи, започатковане євроклубами міста з 2011 року.(Додаток 22) До Дня Європи проводиться ціла низка заходів: конкурс проектів "Перетворення Дніпродзержинська на європейське місто". Учні 8-11 класів проявили свою фантазію в перетворенні міста на краще, але в своїх думках зійшлись, що лише змінюючи цінності суспільства можна зробити наше місто комфортним, зручним, гостинним, облаштованим для роботи і відпочинку. Євроклуб "Меридіан", представляючи одну з країн євросоюзу – Іспанію, познайомив учнів школи з національним вбранням цієї країни. Відмінним символічним знаком держави, офіційною емблемою держави, символом її суверенітету – є прапор, який був виготовлений євроклубівцями до свята. У прапорі Іспанії червоний і жовтий – це середньовічні кольори Кастиліі і Арагона, а сам прапор спершу використовувався як військовий та військово-морський. (Додаток 23). В міській конференції "Перспективи входу України до ЄС", брали участь представники Управління освіти і науки, молодіжної ради, громадських організацій, професорсько-викладацького активу університету, активісти Євроклубу “Меридіан” разом з лідерами та керівниками Євроклубів міста. Також були учасниками міського фотоконкурсу, конкурсів плакату і малюнку на асфальті. (Додаток 24). Незабутнім була участь у конкурсі "Квіткова феєрія" на честь дня Європи в місті. До участі у конкурсі були залучені обдаровані діти з напрямків: образотворче мистецтво та декоративно – вжиткове мистецтво. Діти створили карту Іспанії та емблему з квітів та посіли II місце в конкурсній програмі за свою роботу. (Додаток 25).

До новорічних свят учні 5-8 класів брали участь у конкурсі "Новорічною Європою". Під час конкурсу обмінялись презентаціями святкування Нового року в Україні, Іспанії, Польші, Англії, Чехії.

Гурток образотворчого мистецтва "Фарт" організував виставку малюнків "Польща очима дітей", "Малюємо Іспанію".

З напрямку громадсько–правового виховання Євроклуб закладу є організатором проведення Європейського тижня місцевої демократії. В цей тиждень велика увага приділяється розвитку громадської активності учнів закладу. В кожному класі проводяться класні збори "Від шкільного самоврядування до самоврядування місцевого". На виховні години учнів 9-11 класів запрошуються депутати Заводського району у місті Дніпродзержинську ради, представники департаменту молоді і спорту міської ради, представники громадських організації. Висвітлюються питання розвитку місцевої демократії. Підсумком тижня європейської демократії є загальношкільна лінійка. Президент шкільного парламенту підводить підсумки роботи Шкільної республіки за темою "Від самоврядування в закладі до самоврядування в місті". Кращі класні колективи та найактивніші учні закладу нагороджуються грамотами. Проведені Євроклубом закладу наступні заходи: конференція "Європейський союз та його символіка", до Дня толерантності – круглий стіл "Толерантність як європейська цінність, та круглий стіл "Історія ЄС, як перспектива для України", проведена презентація проекту "Культура та демократія в Англії", конкурс літературних творів "ЕСЕ" з теми "Я –європеєць". Члени євроклубу на своєму засіданні ознайомились з основними засадами функціонування головних європейських інструкцій з дотримання принципів демократії та місцевого самоврядування та провели відкрите засідання євроклубу на тему "Демократія в Європі та місті. Як вона є".

За свою діяльність євроклуб закладу нагороджений міськими грамотами.

Робота продовжується, а це означає одне: школа передає в спадок новим поколінням пам'ять про минуле задля того, щоб краще розуміти сьогодення та передбачити майбутнє; бути громадсько активними, небайдужими, здатними прийти на допомогу та бути гідним членом громадського суспільства.