Мій улюблений світ – без насильства! (6-Б)

Добавлено: 29 Ноября 2018
Автор: Актив 6-Б класу

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства", яка має за мету: подолання насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, формування свідомості населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Насильство над дітьми – проблема, яка завжди існувала і скоріш за все, ще дуже довго буде існувати у сучасному суспільстві. Сучасність демонструє такі його приклади, як смерть дітей від голоду, загибель їх під час бомбардувань і обстрілу. Нерідкі і такі форми насильства, як торгівля дітьми, залучення до жебрацтва, проституція, економічна експлуатація, позбавлення житла, коштів для існування, зневага потребами й інтересами. Діти є самою незахищеною і уразливою частиною суспільства, повністю залежною від дорослих. Саме по їх провині діти стають жертвами домашнього насильства.

Кожна людина, незалежно від віку, має особисті права. Дехто не розуміє цього і тому порушує їх. Коли це трапляється, ми не завжди можемо звернутися за допомогою й розраховуємо в таких випадках тільки на свої особисті можливості. Але не завжди нам вистачає знань і вмінь, як поводитися в ситуаціях, коли відбувається нехтування нашими правами, тобто в ситуаціях насильства.

У рамках щорічної всеукраїнської акції в 6 Б класі було проведено виховну годину "Мій улюблений світ – без насильства!".

Мета спілкування – ознайомити дітей з актуальністю проблеми насильства в сім’ї та у шкільному середовищі, навчити їх розрізняти види насильства та розробити відповідну стратегію поведінки у ситуаціях ризику, аргументувати свої дії з попередження насильства на основі власної відповідальності, виокреслити механізм захисту прав дітей.

В ході виховної години було переглянуто та обговорено презентації "Насильство", "Пам’ятка учням", відеоролики "Допоможіть зупинити насильство над дітьми", "Насилля в сім’ї". Своє відношення до насильства в різних його проявах діти висловили долучившись до шкільного флешмобу "Ця рука не вдарить дитину!".

Ми сподіваємося, що у житті кожного з нас ніколи не буде насилля. Бо це ганебно і жорстоко. Любіть ближнього як самого себе і тоді все у вашому житті буде добре. Істина проста: людина починається з добра.

Світ без насильства Світ без насильства Світ без насильства