Участь в проекті "Зроби своє місто чистим" (1А, 1Б, 1В)

Добавлено: 3 Декабря 2018
Автор: Куриненко С.В.

Ми щиро дякуємо учням і батькам 1А, 1Б, 1В класів, класоводам Литвин А.І., Капінус І.О., Лебедєвій Я.В. за активну участь в екологічному проекті, який пропагує до роздільного збору вторинної сировини.

Сортування - це перший крок до зміни екологічної свідомості суспільства у бік чистого майбуття.

Проблема утилізації відходів знайома не тільки Україні, а й всьому світу. Кожна держава вирішує це питання по-різному спалювання, захоронення, переробка, будування заводів, впровадження нових законів та правил.

Роздільний збір сміття для європейців та мешканців інших розвинених країн – повсякденна справа. Коли подорожуєш Європою, впадає в очі велика кількість різнокольорових контейнерів для сміття. В Україні дуже маленький відсоток людей сортують відходи, хоча мають для цього можливості.

У минулому році нашій школі було запропоновано взяти участь у міському проекті "Зроби своє місто чистим". Проводячи соцопитування з дітьми та батьками ми зрозуміли, що дехто не знає, з чого почати, а дехто просто не розуміє важливість сортування сміття. Тому на батьківських зборах, загальношкільних лінійках, виховних заходах було проведено інформування щодо сортування сміття для його подальшого використання.

Було зазначено, що найперша та найважливіша причина для сортування сміття – зменшення шкідливого впливу на навколишнє середовище.

Деякі види відходів (наприклад, банальні батарейки або енергозберігаючі лампи), які люди бездумно кидають у смітник, надто небезпечні для навколишнього середовища. Оскільки вони токсичні і забруднюють повітря, поверхневі та підземні води.

Сортування допомагає зменшити кількість відходів, які знаходяться на сміттєзвалищі, завдяки їх подальшій утилізації. Без цього сміття буде тільки накопичуватись, адже для його розкладання потрібно багато часу.

Наприклад, картонні коробки розкладаються протягом 3-х місяців, офісний папір – 2 роки, консервні банки - 10 років, пластикові пляшки - 180-200 років, алюмінієві банки – 500 років.

Важливість роздільного збору сміття важко переоцінити з екологічної точки зору, проте і з економічної також.

Відходи – цінний матеріал, який може приносити країні великий прибуток, адже потенціал його використання величезний. З макулатури виготовляють нові паперові вироби, а також туалетний та пакувальний папір. До того ж, переробка макулатури зупиняє знищення лісів (1 т газетного паперу економить 1 т дерев).

Пластмаса – небезпечний матеріал, оскільки на його розкладання потрібно надто багато часу, а при горінні він завдає чималої шкоди екології. Переробка пластику дає можливість отримати купу корисних речей: меблі, канцелярське приладдя та інші пластикові вироби. Навіть волокна поліестеру, які входять до складу одягу та використовуються як наповнювач для іграшок, утеплювач спортивного одягу і спальних мішків, виготовляються саме з таких пляшок.

В цьому році ми продовжуємо участь у цьому проекті, на парламенті школи було обговорено це питання, був складений графік участі класів в проекті.

Закликаємо всіх до участі в екологічних проектах школи!

Від кожного з нас залежить чисте майбутнє країни.