Семінар вчителів фізичної культури

Добавлено: 6 Марта 2019
Автор: Медіацентр

05 березня 2019 року згідно з річним планом департаменту з гуманітарних питань міської ради відбувся міський семінар-практикум для вчителів фізичної культури закладів освіти міста з теми "Формування здоров’язбережувальної і соціальної компетентностей учнів у процесі активної фізкультурно-спортивної діяльності".

Фіалко Віра Володимирівна, методист МК ДзГП, відкрила роботу семінару, ознайомила його учасників з метою, завданнями та планом роботи. Віра Володимирівна окреслила особливості впровадження компетентнісної освіти в практику роботи вчителя фізичної культури та зазначила, що успіх інноваційних змін залежить від учителя, від його творчого потенціалу.

У презентаційній картці директор Єфремова Л.С. ознайомила присутніх з системою роботи закладу в контексті збереження фізичного, соціального здоров’я учнів навчально-виховного комплексу. Людмила Сергіївна підкреслила, що фізичне виховання є пріоритетним напрямком розвитку школи, ефективність роботи в якому відслідковується не тільки за моніторингом навчальних досягнень учнів з предмету, але й за динамікою покращення здоров’я школярів, рівнем мотивації їх до уроків, показниками фізичної підготовленості, рівнем зайнятості в спортивних секціях та гуртках.

Учитель фізичної культури закладу Залогіна Т.В., керівник шкільного методичного об’єднання, в ході методичного порадника "Створення організаційно-педагогічних умов для впровадження черліденгу в систему фізичного виховання школи" презентувала власний досвід щодо організації черліденгу. Тетяна Володимирівна звернула увагу на новизну та незвичайність цього виду спорту, його яскравість та непередбачуваність.

Практична частина семінару представлена практикумами з тем: "Використання технік спортивного туризму в роботі вчителя фізичної культури", "Удосконалення технічної підготовки юних футболістів шляхом використання техніко-тактичних прийомів гри".

Вчителі фізичної культури Литовченко Антон Сергійович та Телятник Олег Миколайович продемонстрували вправи для відпрацювання навичок володіння м’ячем, розвитку дрібної моторики, координації рухів. Вчителі міста мали змогу зіграти в "тенісбол", гру, яка розвиває технічну підготовку, рухливість, орієнтацію на футбольному майданчику.

За участі представників КЗ "ПНЗ "Ценр туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді "Горицвіт" Горбонос Руслана Олександровича та Полив’яної Людмили Олегівни учасники семінару розгадували таємниці вузликового письма, навчались технікам в’язання та використання вузлів.

Для прихильників баскетболу вчителем Гражданом Єгором Сергійовичем представлено фрагмент незвичного тренування. Інноваційний підхід стосується сумісних тренувань між різнорівневими гравцями як за віком, так і за статтю. Учні 9- 11 класів обмінялись досвідом гри та продемонстрували чудову фізичну підготовку.

Спортивний вернісаж "Популяризація спортивних дисциплін - умова здорового способу життя і успішної соціалізації особистості" представив гостям палітру юних спортсменів школи, які піднялись на вершину імпровізованого спортивного Олімпу. Серед них 12 кандидатів в майстри спорту, 25 учнів, що мають від першого до третього дорослих розрядів. Учні представляли різні види спорту: художню гімнастику, греблю, бокс, акробатику, тхеквандо, кіокушин-кан карате, спортивний туризм, черліденг. По праву разом з учнями на вершині знаходилась і їх вчитель Чабан В.С., яка і нині має високі досягнення з черліденгу. Окрасою свята стали виступи вихованців гуртків кіокушин-кан карате та черліденгу.

Справжнє життя починається тоді, коли дружиш з кращими, тренуєшся з найсильнішими і не здаєшся тоді, коли здається, що нічого вже не можна виправити – це гасло з сайту федерації підтверджує своїм власним прикладом Наконечний Олександр Миколайович, тренер, віце-президент організації "Федерація кіокушин-кан карате", який має багато вихованців і прихильників у нашій школі.

Це гасло власною долею підтверджує і вчитель закладу Залогіна Т.В., яка більше десяти років присвятила себе справі становлення черліденгу в місті. Дванадцять її вихованок здобули спортивну, педагогічну освіти, стали тренерами і продовжувачами справи. Серед них Козинець Альона, Литвинова Олеся, показові виступи вихованців яких здивували майстерністю, артистизмом та емоційністю. Майстер-клас від Тетяни Володимирівни, не тільки тренера, але й президента обласної федерації черліденгу, на базі СК "Прометей" здобув високу оцінку від колег.

Під час підведення підсумків надано рекомендації вчителям фізичної культури для врахування в подальшій роботі.

джура джура джура семинар джура джура джура джура